Dziś jest środa, 07.06.2023, imieniny Roberta, Wiesława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

POCZYTAJ MI MAMO – JAK WSPÓLNE CZYTANIE POMAGA BUDOWAĆ RELACJE

Budowanie relacji jest ważne, a wspólne czytanie potrafi niesamowicie zbliżyć. Dziecko siedzące obok rodzica czuje jego ciepło, słyszy jego miarowy głos. To są podstawowe elementy...  »

 

ROZWÓJ DZIECKA A ODPOWIEDZIALNE UŻYWANIE MEDIÓW CYFROWYCH

Kiedy jako rodzice decydujemy się na to, aby nasze dziecko miało dostęp do cyfrowych narzędzi ekranowych ważne jest to, aby czas spędzany w Internecie był... »

 

Zaburzenia integracji sensorycznej – czym są i jak je rozpoznać

Przez pierwsze siedem lat życia dzieci uczą się odbierania wszystkimi zmysłami bodźców pochodzących zarówno ze swojego ciała, jak i otoczenia. Każda wykonywana przez nie czynność...»

 

ZABURZENIA KOORDYNACJI WZROKOWO - RUCHOWEJ

Koordynacja wzrokowo-ruchowa to zdolność zsynchronizowania ruchów  z tym, co dostrzegamy wzrokiem. Sprawność ta kształtowana jest  od urodzenia, jako element...»

 

Diagnoza autyzmu - wszystko o diagnozowaniu

Diagnoza  autyzmu stawiana jest na podstawie obserwacji zachowania w trzech sferach: interakcji społecznych, komunikacji i sztywności zachowania. Najczęściej diagnozę uzyskują dzieci ok. 2 – 5 roku życia...»

 

Niepokojące objawy u dziecka – co dalej?

 Gdy na świecie pojawia się dziecko nasze dotychczasowe życie ulega zmianie. To ono  staje się dla nas całym światem. Analizujemy rozwój naszego malucha, sprawdzamy, co powinien umieć, jak powinien się rozwijać. Często porównujemy z innymi dziećmi...»

 

 

 


Pliki do pobrania