Dziś jest piątek, 30.10.2020, imieniny Zenobii, Przemysława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » ZE STRAŻAKAMI O BEZPIECZEŃSTWIE – grupa I, III, IV i VIII

ZE STRAŻAKAMI O BEZPIECZEŃSTWIE – grupa I, III, IV i VIII

ZE STRAŻAKAMI O BEZPIECZEŃSTWIE – grupa I, III, IV i VIII

W piątek 21 lutego dzieci z grupy I, III, IV i VIII odwiedzili strażacy z OSP w Malanowie p. Izabela Kurzawa., p. Tobiasz Kopczyński oraz p. Patryk Wasilewski. Podczas wizyty p. Iza przeczytała dzieciom bajkę o strażaku Wiktorze. Następnie goście zaprezentowali przedszkolakom elementy stroju i wyposażenia strażaka oraz rozmawiali z dziećmi na temat swojej pracy. Tematem spotkania było również bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach.  Przedszkolacy w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem słuchali strażaków, odpowiadali na pytania i bacznie obserwowali. Bowiem nieczęsto trafia im się okazja spotkania z tak wyjątkowymi osobami. Spotkanie było częścią realizowanej przez w/w grupy innowacji pedagogicznej „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” -„Bezpieczni z Małym Misiem”. Dotyczyło ono różnych aspektów bezpieczeństwa – w ruchu ulicznym, zagrożenia pożarem, porażenia prądem, bezpiecznej podróży oraz właściwego reagowania. Dzieci utrwaliły także znajomość numerów telefonów alarmowych i sytuacji, w których należy ich użyć. Nauczycielki podczas zajęć z dziećmi zwróciły również ich uwagę na problem bezpieczeństwa w Internecie włączając się w przypadający 20 lutego 2020r. Dzień Bezpiecznego Internetu.

Elżbieta Bartosik

 

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności