Dziś jest wtorek, 16.07.2024, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Z policjantem o bezpieczeństwie

Z policjantem o bezpieczeństwie

Policjant odpowiada na pytania dzieci.

Wakacje to czas wypoczynku na świeżym powietrzu, zabaw nad wodą, a także letnich wyjazdów. Warto zachować zdrowy rozsądek i zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoje i innych. We wtorek 18 czerwca gościliśmy w przedszkolu policjanta z KPP w Turku asp. szt. Marcina Konciaka. Przypomniał on dzieciom zasady bezpiecznego podróżowania. Zwrócił uwagę na zasady poruszania się różnymi środkami lokomocji, również rowerami i hulajnogami. Przedszkolaki miały okazję utrwalić sobie zasady poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię, ograniczonego zaufania wobec obcych oraz rozważnego korzystania z kąpielisk. Podczas pobytu w domu dzieci również powinny być ostrożne i pozostawać pod opieką dorosłych. Zagrożenie może stanowić gaz, prąd, ogień czy woda. Na zakończenie pan policjant odpowiadał na pytania dzieci. Dziękujemy naszemu gościowi za cenne uwagi i wskazówki, o których warto pamiętać nie tylko w wakacje, ale przez cały rok.

E.B.

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności