Dziś jest niedziela, 29.01.2023, imieniny Franciszka, Zdzisława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Z ŁOSIEM CZYSTOSIEM O EKOLOGII

Z ŁOSIEM CZYSTOSIEM O EKOLOGII

Usmiechniete przedszkolaki

17 października nasze przedszkole odwiedził przedstawiciel Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw” p. Piotr Szyszkiewicz. Celem spotkania było uświadomienie wszystkim jak istotny jest temat segregacji oraz zapobiegania powstawaniu odpadów. Podczas pogadanki przedszkolaki przypomniały sobie wiadomości związane z ochroną środowiska. Ciekawa prezentacja ułatwiła im przyswojenie zasad racjonalnego gospodarowania odpadami komunalnymi. Dzieci dowiedziały się m.in. jak działa ZUOK „Orli Staw”, co to jest i jak powstaje kompostownik, co to jest recykling itp. Podczas spotkania miały również okazję sprawdzić swoją wiedzę w praktyce - segregując odpady na specjalnych planszach z wizerunkami koszy. Na zakończenie przedszkolaki fotografowały się z maskotką Łosiem Czystosiem. Dziękujemy za interesujący przekaz. Była to atrakcyjna dla dzieci forma zajęć kształtująca ich właściwą postawę oraz świadomość ekologiczną.

                      E.B.

zdjęcia: grupa V, VI, VII, VIII

            grupa I, II, III, IV


Pozostałe aktualności