Dziś jest poniedziałek, 17.06.2024, imieniny Laury, Alberta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » XVIII Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie

XVIII Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie

Zdjecie grupowe.

Kolejny już raz w naszym przedszkolu odbył się GMINNY KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE „Jesteśmy bezpieczni w domu, przedszkolu i na ulicy”. Tegoroczna edycja miała formę muzyczną. Celem konkursu było: kształtowanie właściwych postaw w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, uwrażliwienie dzieci na sytuacje zagrażające im w domu, na podwórku i na ulicy, kształcenie muzyczne poprzez wspólną zabawę, prezentację umiejętności artystycznych przedszkolaków, rozpowszechnianie nowego repertuaru. 14 marca mieliśmy zaszczyt gościć sześciolatki z terenu naszej gminy. Zgromadzonej publiczności zaprezentowali się: Antonii Sałata, Iga Grzelak z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Dziadowicach - opiekun p. Dorota Stefaniak; Szymon Krajewski, Marek Pawlak, Iga Przygońska z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Miłaczewie - opiekun p. Monika Gawlik; Gabriela Dróżdż, Nadia Połatyńska, Pola Urban – opiekun p. Ewelina Czekała oraz Zuzanna Bortnowska, Blanka Kałużna i Szymon Tomczyk - opiekun p. Małgorzata Muszyńska z grup VII i VIII Gminnego Przedszkola w Malanowie. Soliści zaprezentowali jurorom oraz zgromadzonej publiczności piosenki o tematyce bezpieczeństwa. Jury w składzie: nauczycielka muzyki - p. Katarzyna Tomczyk, Dzielnicowy Gminy Malanów – asp. sztab. Krzysztof Aleksanderek, Wójt Gminy Malanów Ireneusz Augustyniak oraz Pełnomocnik Wójta ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Malanowie – p. Alicja Maciejewska wyłoniło laureatów. I miejsce zajęła Gabriela Dróżdż, II miejsce zdobyła Pola Urban, III miejsce zajął Marek Pawlak. Wyróżnienia otrzymali: Antonii Sałata oraz Blanka Kałużna. Wszystkie dzieci odebrały pamiątkowe dyplomy i nagrody fundowane przez Wójta Gminy Malanów p. Ireneusza Augustyniaka oraz Pełnomocnika Wójta ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Malanowie – p. Alicję Maciejewską. Soliści, jurorzy oraz zaproszone ze wszystkich oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy przedszkolaki obejrzały program słowno-muzyczny o bezpieczeństwie na drodze w wykonaniu pięciolatków z grupy V naszego przedszkola pod kierunkiem p. E. Wasik. Koordynator konkursu Elżbieta Bartosik gratuluje wszystkim uczestnikom oraz serdecznie dziękuje nauczycielkom, które przygotowały dzieci, jurorom oraz fundatorom nagród. Mamy nadzieję, że konkurs osiągnął on swój cel dydaktyczny oraz będzie miłym wspomnieniem dla jego uczestników.

 

                                                                                                                                             E.B.

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności