Dziś jest środa, 19.06.2024, imieniny Gerwazego, Protazego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » XIX Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie

XIX Gminny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie

Zdjecie grupowe uczestnikow konkursu.

14 marca 2024r. w naszym przedszkolu odbył się XIX GMINNY KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE „Jesteśmy bezpieczni w domu, przedszkolu i na ulicy”. Uczestniczyły w nim dzieci sześcioletnie z Oddziałów Przedszkolnych i Przedszkola z terenu gminy Malanów. Tegoroczna edycja miała formę recytatorską. Celem konkursu było: bogacenie wiadomości dotyczących bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu    drogowym, stymulowanie umiejętności przewidywania skutków swoich działań, wspomaganie dziecka w budowaniu pozytywnego obrazu siebie, rozwijane pamięci, wyrabianie odwagi, śmiałości, bogacenie doświadczeń, wyłanianie młodych talentów i dobra zabawa. Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć sześciolatki z terenu naszej gminy. Zgromadzonej publiczności zaprezentowali się: Wiktoria Szymczak, Lena Szturma, Zuzanna Włodarczyk z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Dziadowicach - opiekun p. Agnieszka Bończyk; Partycja Bałwas, Filip Boniecki, Gabriela Jafra z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Miłaczewie - opiekun p. Monika Gawlik; Laura Borowiak, Adam Zwoliński – opiekun p. Ewelina Czekała; Jakub Chrostek, Laura Ogrodowczyk, Letycja Perlińska – opiekun p. Edyta Wasik; Amelia Frankowska, Jakub Kostrzewa, Hanna Lament – opiekun p. Alicja Dembińska z grup VI, VII i VIII Gminnego Przedszkola w Malanowie. Dzieci recytowały wiersze o tematyce bezpieczeństwa. Jury w składzie: nauczycielka j. polskiego p. Anna Gruszczyńska, Dzielnicowy Gminy Malanowów – asp. sztab. Krzysztof Aleksanderek, Wójt Gminy Malanów Ireneusz Augustyniak oraz Pełnomocnik Wójta ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych   w Malanowie – p. Alicja Maciejewska wyłoniło laureatów. I miejsce zajęły ex aequo Laura Ogrodowczyk i Letycja Perlińska, II miejsce zajęli ex aequo Jakub Chrostek i Gabriela Jafra, III miejsce ex aequo zajęli Patrycja Bałwas i Filip Boniecki. Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Szymczak. Wszystkie dzieci odebrały pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Malanów p. Ireneusza Augustyniaka oraz Pełnomocnika Wójta ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Malanowie – p. Alicję Maciejewską. Dzieci, jurorzy oraz zaproszone ze wszystkich oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy przedszkolaki obejrzały przedstawienie „Alicja na drodze” w wykonaniu pięciolatków z grupy V Gminnego Przedszkola w Malanowie pod kierunkiem p. Małgorzaty Przygońskiej. Koordynator konkursu Elżbieta Bartosik gratuluje wszystkim uczestnikom oraz serdecznie dziękuje nauczycielkom, które przygotowały dzieci, jurorom oraz fundatorom nagród. Mamy nadzieję, że konkurs osiągnął on swój cel dydaktyczny oraz będzie miłym wspomnieniem dla jego uczestników.

E.B.

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności