Dziś jest środa, 21.02.2024, imieniny Eleonory, Kiejstuta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Wyjątkowy plener malarski w grupie Niedźwiadków

Wyjątkowy plener malarski w grupie Niedźwiadków

Czterolatki z gr. III maluja stopami na folii.

W ramach ogólnopolskiego projektu „Każdy inny wszyscy równi” w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. W dniu 4 grudnia przedszkolaki z grupy III - Niedźwiadki uczestniczyły w wyjątkowym plenerze malarskim. Poznawały niepełnosprawność poprzez działanie – malowały przy użyciu stóp. Celem zajęć z pedagogiem specjalnym p. Pauliną Jóźwiak było rozwijanie poczucia akceptacji i chęci niesienia pomocy niepełnosprawnym kolegom poprzez doświadczanie inności na sobie. Dzieci obejrzały krótką prezentację dotyczącą różnych niepełnosprawności, a później w formie zabawy doświadczały, z jakimi trudnościami borykają się na co dzień osoby z niepełnosprawnościami. Pokolorowały również kolorowanki integracyjne „Niepełnosprawność w kolorach. Kolorujemy różnorodność” autorstwa Pana Łukasz Kufty, które zawisły w galerii prac dzieci na przedszkolnym korytarzu. Przedszkolaki dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, a przede wszystkim czerpały radość i satysfakcję ze wspólnej zabawy.

„Piękne słowa tylko krzywdę przynoszą, jeśli nie są poparte czynem choćby próbą działania. Słowo zobowiązuje. Krytykę zaczynać od siebie.”

Maria Grzegorzewska

PJ

                                                                      zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności