Dziś jest poniedziałek, 17.06.2024, imieniny Laury, Alberta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Wycieczka do piekarni – grupa VIII

Wycieczka do piekarni – grupa VIII

dzieci z piekarzem

W ramach realizacji  Programu Preorientacji Zawodowej „Kim zostanę, gdy dorosnę?” – poznajemy zawody swoich bliskich, w poniedziałek 18.03.2024 r. dzieci z grupy VIII „Zajączki” wybrały się na wycieczkę do pobliskiej piekarni pana K. Ogrodowczyka. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy oraz cukierników. Poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.  Dzieci zobaczyły najważniejsze pomieszczenia piekarni oraz cukierni. Kierownik piekarni pan Tomasz Świtaj wujek naszej Zuzi w ciekawy sposób opowiedział jak wyrasta ciasto, przedstawił etapy powstawania pieczywa. Przedszkolaki zobaczyły duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, maszynę do produkcji bułek, ruchome regały na upieczony chleb itp. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa. Przedszkolaki oraz wychowawczynie serdecznie dziękują Panu Tomaszowi Świtaj  oraz wszystkim pracownikom piekarni i cukierni za okazaną gościnność i  miłą atmosferę.

A.D.

 zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności