Dziś jest sobota, 15.06.2024, imieniny Jolanty, Wita
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Wycieczka do Nadleśnictwa w Turku - gr. IV i VI

Wycieczka do Nadleśnictwa w Turku - gr. IV i VI

wspolne zdjecie

W dniu 15.03.23r. grupa "Sówek" i „Zajączków” z naszego przedszkola wybrała się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Turku. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego. Spacerując po lesie, obserwowaliśmy naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt w przedwiośniu. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych odgłosów. Po lesie oprowadzała nas pani leśnik Ania, która opowiedziała nam wiele interesujących ciekawostek na temat lasu i życia zwierząt. Na dzieci podczas zajęć edukacyjnych w lesie czekała również niespodzianka- prezentacja specjalnych maszyn ścinających drzewa, nad którym czuwał tatuś naszego kolegi Sewerynka. Serdecznie dziękujemy rodzicom Seweryna za zaproszenie nas, słodki poczęstunek i upominki. To była niezapomniana lekcja przyrody.

 A.D.M.

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności