Dziś jest piątek, 24.06.2022, imieniny Jana, Danuty
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » WYCIECZKA DO MUZEUM MIASTA TURKU IM. JÓZEFA MEHOFFERA - grupa VIII i X

WYCIECZKA DO MUZEUM MIASTA TURKU IM. JÓZEFA MEHOFFERA - grupa VIII i X

Przedszkolaki w muzeum - wystawa lalek

Dnia 12.04.2022 r. przedszkolaki z grupy Motylki i Jeżyki udały się na wycieczkę do Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Uczestnicząc we wspólnych wyjazdach, przedszkolaki uczą się i utrwalają normy społeczne, wzorce zachowań oraz zasady zachowania się w miejscach publicznych.  Zajęcia poza terenem przedszkola są zawsze bardzo ekscytujące. Podczas wizyty w muzeum przedszkolaki obejrzały wystawę czasową zatytułowaną „Baśniowy świat lalek” ze zbiorów Poznańskiego Teatru Animacji, która to chyba zrobiła na dzieciach największe wrażenie. Kolejną wystawą była wystawa stała „Turkowskie dzieło Józefa Mehoffera”, która to pozwala odkryć dzieła krakowskiego artysty od „podszewki”. Przedszkolaki bardzo się dziwiły, że obrazy mogą być aż tak duże. Następnie wszyscy udaliśmy się na specjalnie zaaranżowany strych,gdzie prezentuje się ekspozycja etnograficzna. Tam przedszkolaki mogły zobaczyć jak ludzie żyli w dawnych czasach, dla wielu dzieci informacje  które usłyszały i to co zobaczyły było niewyobrażalne, ale i zarazem bardzo ciekawe. Na zakończenie wycieczki przeszliśmy szklanym korytarzem i udaliśmy się na wystawę archeologiczną. Po zwiedzeniu muzeum wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

K.I.
M.D.G.

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności