Dziś jest wtorek, 25.01.2022, imieniny Tatiany, Miłosza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » WYCIECZKA DO LASU - grupa V

WYCIECZKA DO LASU - grupa V

Przedszkolaki z p. lesniczym

Realizując tematykę kompleksową dotyczącą parku i lasu, a także program „Z ekologią za pan brat i wnet lepszy będzie świat”, postanowiliśmy wybrać się do środowiska naturalnego, jakim jest las. 29.09. pojechaliśmy na wycieczkę do lasu w Dziadowicach. Naszym przewodnikiem był pan leśniczy K. Szczap, który wybrał się z nami na długi spacer, podczas którego przybliżał nam wiadomości dotyczące budowy lasu, rodzajów drzew, zwierząt tam żyjących. Przedszkolaki zapoznały się z zawodem leśniczego, jego strojem oraz codzienną pracą. Zwracały również uwagę na fakt, iż pozostawiane w lesie śmieci stanowią zagrożenie dla zwierząt i przyrody.  Dzięki pięknej i słonecznej pogodzie mogliśmy podziwiać piękno lasu jesienią oraz zmieniającą się przyrodę. Przebywanie w lesie uświadomiło dzieciom, jak ważną rolę w życiu człowieka i zwierząt odgrywa las, a także dostarczyło wiele radości z przebywania blisko natury.

E. Czekała

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności