Dziś jest sobota, 23.09.2023, imieniny Bogusława, Tekli
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Wycieczka do Grodźca – gr. VII i VIII

Wycieczka do Grodźca – gr. VII i VIII

Zdj grupowe gr. VIII

06 czerwca dzieci 6-letnie z grup Kotków i Żabek wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej w Grodźcu, którego celem jest prowadzenie edukacji przyrodniczej w sposób przyjemny i praktyczny. Na miejscu czekał na nas przewodnik – p. Marcin Kliszcz, który przygotował ciekawy i interesujący program wycieczki. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzić Izbę Edukacyjną, w której podążały ścieżką leśną zawierającą okazy różnorodnych dziko żyjących zwierząt oraz mogły posłuchać ciekawostek dotyczących życia i sposobu odżywiania niektórych z nich. Przyglądały się również zwierzętom żyjącym w zagrodzie, takim jak: daniele, dziki, jelenie, zające oraz podziwiały krajobraz leśny z platformy widokowej. Prowadziły także obserwację roślinności leśnej podczas spaceru po lesie. Na dzieci czekało również ognisko, na którym upieczono kiełbaski, a następnie odpoczynek w Chacie Grodzieckiej i zabawy ruchowe na placu zabaw. Na koniec dzieci mogły z bliska zobaczyć makietę kopalni węgla brunatnego. Przedszkolaki oprócz wysłuchania ciekawych informacji mogły również obserwować z bliska ekosystem leśny, który jest bogaty w roślinność oraz dzikie zwierzęta. Takiego rodzaju zajęcia zawsze dostarczają wielu wrażeń, radości oraz kształtują pożądane zachowania w stosunku do świata roślin oraz zwierząt.

E.Cz.

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności