Dziś jest wtorek, 25.01.2022, imieniny Tatiany, Miłosza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „…WITAMINKI, WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI…”

„…WITAMINKI, WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI…”

Dzieci trzymaja ilustacje przedstawiajace owoce

Początek jesieni obfituje w pyszne owoce i warzywa. Kąciki owocowo – warzywne bogate w dary sadu i ogrodu powstały w każdej grupie przedszkolnej. Jest to doskonała okazja, aby wielozmysłowo je poznawać oraz by ćwiczyć i doskonalić różne umiejętności. Oprócz bogacenia słownika w języku polskim oraz angielskim, dzieci segregowały, przeliczały, porównywały, itd. Rozpoznawały poprzez dotyk oraz smak, przygotowywały owocowe szaszłyki, sałatki oraz soki, a także wykonywały różnorodne prace plastyczne, m.in. malowanie farbami metodą pięciu palców. Nie zabrakło również zabaw muzyczno- ruchowych oraz tematycznych z wykorzystaniem owoców i warzyw, podczas których dzieci wcielały się w role, np. sprzedawcy oraz klienta. Różnorodność działań wzbogaciła nie tylko wiedzę i umiejętności, ale dała mnóstwo radości i pozytywnych przeżyć.

E. Czekała

 

zdjęcia: grupa IV

            grupa X

            grupa VII

            grupa II

            grupa VIII

            grupa III

            grupa I

            grupa IX

            grupa V


Pozostałe aktualności