Dziś jest poniedziałek, 17.06.2024, imieniny Laury, Alberta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Wiosna wokół nas

Wiosna wokół nas

wspolne zdjecie dzieci i podopiecznych

Pierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu to długo wyczekiwany dzień. W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Obchody rozpoczęliśmy od występu dzieci z gr. IV przygotowanego przez p. Agnieszkę Dewicką –Misiek. Przedszkolaki zaprezentowały bogaty program artystyczny w którym to poprzez tańce, wiersze i piosenki pożegnały zimę a przywitały długo wyczekiwaną wiosnę.Uroczystość przywitania wiosny w naszym przedszkolu to kolejne, wyjątkowe spotkanie z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Miłaczewie, kierownikiem Panią Anetą Kostrzewa i opiekunami. Spotkaniu integracyjnemu przyświecało hasło „Każdy inny, wszyscy równi” i była to świetna okazja, by przypomnieć wszystkim - dorosłym i dzieciom, że są wyjątkowi, wspaniali, niepowtarzalni, jedyni w swoim rodzaju. Mimo, że różnimy się wiekiem, wyglądem, doświadczeniem życiowym, charakterem czy umiejętnościami, to każdy ma te same prawa: prawo do miłości, bezpieczeństwa, szacunku, samorealizacji, bycia szczęśliwym.Po przedstawieniu przedszkolaki z młodszych grup z balonami wyruszyły na pierwszy wiosenny spacer a rozśpiewany korowód 6 – latków i 5 – latków razem z zaproszonymi gośćmi odprowadził kukiełkę Marzanny do przedszkolnego ogrodu, symbolicznie żegnając zimę i powrócił do przedszkola z kolorowym gaikiem, witając wiosnę. Po powrocie na sześciolatków i naszych gości z ŚDS czekał skromny poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców z grup Pani Edyty Wasik, Pani Alicji Dembińskiej i Pani Eweliny Czekała.Przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonane wraz z pedagogiem upominki. Nie obyło się bez wspólnego zdjęcia. Wyjątkowy charakter spotkania podkreśliły wspólne pląsy w kole do utworów: Kaczuszki, Jedzie pociąg z daleka, Krasnoludek, Do góry i na dół i Szalona krowa. To wyjątkowe spotkanie pokazało piękno otaczającego nas świata, które leży właśnie w odmienności zgodnie z hasłem przewodnim spotkania: „Każdy inny, wszyscy równi!”. Akceptacja i szacunek należą się każdemu, a wspólne spotkanie było tego doskonałym przykładem i stworzyło atmosferę sprzyjającą tolerancji. Ten dzień z pewnością był dla każdego radosnym i niezapomnianym wydarzeniem. Mamy nadzieje, że wiosna, którą wspólnie przywitaliśmy zagości na dobre również w naszych sercach.

 

Agnieszka Dewicka-Misiek

 Aneta Drzewiecka

Paulina Jóźwiak

zdjęcia: galeria

 

 


Pozostałe aktualności