Dziś jest poniedziałek, 17.06.2024, imieniny Laury, Alberta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Wiosna, ach to Ty

Wiosna, ach to Ty

Dzien Tolerancji dzieci i podopieczni podczas plasow - mam husteczke haftowana 2

22 marca był bardzo szczególnym dniem w Gminnym Przedszkolu w Malanowie. Świętowaliśmy nadejście od dawana oczekiwanej wiosny, a także wspólnie z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Miłaczewie, Dyrektorem Panią Anetą Kostrzewą i opiekunami obchodziliśmy Dzień Tolerancji pod hasłem „Każdy inny, wszyscy równi.” Grupa szósta przygotowana przez wychowawcę panią Alicję Dembińską, z uśmiechem i bez żalu pożegnała zimę, by za chwilę - razem z pszczółką Mają, jej leniwym przyjacielem Guciem oraz innymi mieszkańcami łąki - przywitać wiosnę. Wszystkie dzieci pięknie odegrały swoje role, zbierając co chwilę gromkie brawa. Po przedstawieniu dzieci z młodszych grup z wcześniej przygotowanymi kolorowymi kwiatami wyruszyły na pierwszy wiosenny spacer a barwny i rozśpiewany korowód 6 – latków i 5 – latków razem z zaproszonymi gośćmi odprowadził kukiełkę Marzanny do przedszkolnego ogrodu, symbolicznie żegnając zimę i powrócił do przedszkola z kolorowym gaikiem, witając wiosnę. Po powrocie sześciolatki i podopieczni ŚDS w dobrych humorach zasiedli do stolików, gdzie czekały słodkie pyszności przygotowane przez rodziców dzieci z grupy VII - wychowawca pani Ewelina Czekała i grupy VIII - wychowawca pani Małgorzata Muszyńska. Na koniec zaprosiliśmy wszystkich uczestników tego niezwykłego spotkania integracyjnego do wspólnej zabawy w kole. Mam chusteczkę haftowaną, Kaczuszki czy Jedzie pociąg z daleka porwały wszystkich do wyśmienitej zabawy. Dzieci z grupy VII i VIII wręczyły podopiecznym i ich opiekunom własnoręcznie wykonane podczas zajęć z pedagogiem upominki. Wspólna integracja przedszkolaków i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Miłaczewie miała na celu zaszczepienie u dzieci postawy tolerancji i szacunku do osób z różnymi niepełnosprawnościami, a wspólna zabawa i śpiew były dla dzieci żywym przykładem, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w nawiązywaniu dobrych relacji z innymi.

Alicja Dembińska

Aneta Drzewiecka

Paulina Jóźwiak

Paulina Papierska

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności