Dziś jest wtorek, 16.07.2024, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » "W gorących wakacyjnych rytmach"

"W gorących wakacyjnych rytmach"

Gitarzysta podczas gry.

To tytuł ostatniej w tym roku szkolnym audycji muzycznej. Dzisiejszym gościem był gitarzysta p. Krystian Kubiak. Muzyk zaprezentował dzieciom utwory na gitarze klasycznej i elektroakustycznej. Przedszkolaki poznały budowę i różnorodne brzmienie tych instrumentów. Porównywały też ich głośność. Wbrew ich przewidywaniom okazało się, ze najcichszym instrumentem jest gitara elektryczna, do której można podłączyć wzmacniacz. Pan Krystian pozwolił chętnym dzieciom spróbować zagrać na gitarze. Ponadto dzieci miały okazję akompaniować muzykowi na instrumentach perkusyjnych. Dziękujemy pp. Ewie i Sławomirowi Bartkiewiczom za całoroczną edukację muzyczną. Do zobaczenia po wakacjach.

E.B.

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności