Dziś jest środa, 21.02.2024, imieniny Eleonory, Kiejstuta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Urządzenia dawne i współczesne - grupa IV

Urządzenia dawne i współczesne - grupa IV

Urzadzenia dawne i wspolczesne gr. IV (3)

Dzięki realizowanej tematyce „Sówki” mogły przekonać się, jak kiedyś wyglądał świat – bez prądu, bieżącej wody, i jak ciężka była to praca. Przedszkolaki poznały takie sprzęty jak: młynek do kawy, lampę naftową, żelazko na duszę, gramofon i płyty winylowe, maszynę do szycia, pralkę Franię, aparat telefoniczny z tarczą, aparat fotograficzny, tarkę do prania, radio, maszynę do milenia mięsa, kasetę magnetofonową, maszynę do pisania. Wielką radość sprawiło najmłodszym możliwość obejrzenia na własne oczy dawnych urządzeń i porównanie ich z tymi dzisiejszymi. Dzieci zadawały dużo pytań oraz próbowały wykonywać niektóre czynności wybranymi urządzeniami, które obecnie zajmują nam o wiele mniej czasu niż naszym babciom, a przede wszystkim nie wymagają od nas tyle wysiłku i ciężkiej pracy. W naszej sali stworzyliśmy wystawę wszystkich urządzeń by móc z nich skorzystać i dzięki temu zobaczyć jak było dawniej i porównać czy teraz jest rzeczywiście lepiej?

 ADM

                                                                       zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności