Dziś jest wtorek, 16.07.2024, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „Uprawiaj żywność, nie tytoń” – realizacja programów PSSE – gr. VII i VIII

„Uprawiaj żywność, nie tytoń” – realizacja programów PSSE – gr. VII i VIII

Dzieci z gr. VIII z transparentem antynikotynowym

Realizując programy profilaktyczne PSSE w Turku przez dzieci 5,6-letnie z grup VII i VIII, przeprowadziliśmy działania mające na celu zwrócenie uwagi na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. W związku z tym w grupach dzieci starszych przeprowadzono pogadanki, dzieci oglądały filmy edukacyjne oraz prezentacje multimedialne dotyczące omawianego tematu. Dodatkowo przedszkolaki przemaszerowały ulicami Malanowa z transparentem oraz utrwaliły zdobyte wiadomości rozwiązując quiz antynikotynowy. Na gazetce dla rodziców można było również zapoznać się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi tegorocznej akcji z okazji Światowego Dnia Bez Tytoniu pod hasłem „Uprawiaj żywność, nie tytoń”. Mamy nadzieje, że treści te zostaną utrwalone zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

 E.Cz.

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności