Dziś jest niedziela, 07.08.2022, imieniny Doroty, Kajetana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE EDUKACYJNYM „MAŁA FABRYKA EKSPERYMENTÓW” - grupa X

UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE EDUKACYJNYM „MAŁA FABRYKA EKSPERYMENTÓW” - grupa X

Eksperyment ze sniegiem

Pozwólmy dzieciom doświadczać, eksperymentować, dowiadywać się i porównywać, szukać i drążyć w głębinach wiedzy, wyruszać w podróże odkrywcze - czasami trudne, ale jakże bogate i fascynujące.

W roku przedszkolnym 2021/2022 przedszkolaki z grupy Jeżyki wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Mała Fabryka Eksperymentów”.

Każde dziecko lubi eksperymentować na wiele sposobów i każde chciałoby stać się naukowcem i odkrywać tajemniczy świat doświadczeń. Projekt był odpowiedzią na potrzeby dzieci  w wieku przedszkolnym - w niecodzienny sposób zaspokajał naturalną ciekawość świata przedszkolaków, przyczyniając się do ich wielokierunkowego rozwoju. Podczas wspólnego eksperymentowania pobudzana a jednocześnie zaspokajana była naturalna ciekawość świata, dociekliwość i zainteresowanie wszystkim co otacza dzieci. Zabawy badawcze, proste doświadczenia i eksperymenty z zakresu fizyki, chemii, biologii i ekologii pozwoliły przedszkolakom rozwijać kreatywne myślenie, wyobraźnię, uczyły obserwacji i wyciągania wniosków, a przede wszystkim zachęcały do czerpania radości płynącej z odkrywania nieznanych dotąd zjawisk.

M.G.

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności