Dziś jest piątek, 14.05.2021, imieniny Bonifacego, Macieja
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W AKCJI "SZKOŁA DO HYMNU"

UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W AKCJI "SZKOŁA DO HYMNU"

poland-map-with-eagle-and-white-red-polish-flag-400-113449214

W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu". 10 listopada 2020r. o godz. 11:11 dzieci z wszystkich grup uroczyście odśpiewały w swoich salach hymn państwowy. Inicjatorem akcji jest Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży, którzy zaprosili szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do odśpiewania we wtorek o symbolicznej godzinie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. Jej celem  jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. Już najmłodsze przedszkolaki znają godło, flagę i hymn naszego kraju. Dzieci w  ramach zajęć i zabaw edukacyjnych zapoznawały się z mapą Polski, historią, zabytkami, charakterystycznymi miejscami, znanymi postaciami, muzyką, strojami regionalnymi, legendami itd. Udział w akcji jest jednym z działań rozwijających ich świadomość narodową i kształcących postawę patriotyczną.

E. B.

zdj.: pixabay.com