Dziś jest środa, 07.06.2023, imieniny Roberta, Wiesława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Toruńskie pierniki - grupa IV

Toruńskie pierniki - grupa IV

pierniki do piekarnika

W związku z realizowaną tematyką „Płynie Wisła, płynie.. „dzieci z grupy IV poznają najważniejsze miasta Polski. Dnia 1 marca poznały Toruń, wysłuchały legendy o toruńskich piernikach - katarzynkach, wskazały gdzie miasto leży na mapie, poznały herb oraz ciekawe zabytki, następnie z wielką ochotą dzieci przystąpiły do pieczenia pierniczków. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki. Następnie poznały składniki i sposób wykonania ciasta. Przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem pracowały – mieszały składniki, wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Zapach korzennych przypraw królował nam przez cały dzień w przedszkolu. Zajęcia były doskonałe a pierniczki wyszły przepyszne.

A.D.M.

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności