Dziś jest wtorek, 25.01.2022, imieniny Tatiany, Miłosza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » SZEŚCIOLATKI W SALI EDUKACYJNEJ „OGNIK” - gr. VII

SZEŚCIOLATKI W SALI EDUKACYJNEJ „OGNIK” - gr. VII

DSC01435

Dzieci  z grupy VII w ramach realizacji programu „Pierwsza pomoc i przedszkolaki” wybrały się na wycieczkę do Sali edukacyjnej „OGNIK”  znajdującej się w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku.  Na miejscu sześciolatki  serdecznie powitał dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej kpt. Jacek Erkiert. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość przebrania się w stroje, w których mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy. Zajęcia edukacyjne poprowadzili panowie: asp. Mateusz Augustyniak oraz st. asp. Andrzej Nowinowski, którzy w bardzo ciekawy i przystępny sposób przekazali przedszkolakom wiedzę z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz przybliżyli zawód strażaka.  Sześciolatki  z zainteresowaniem wysłuchały  przekazu strażaków: jak zapobiegać pożarom, bezpiecznie użytkować domowe urządzenia elektryczne,  udzielać pierwszej pomocy, wezwać pomoc, właściwie zachować się w różnych sytuacjach. Obejrzały interesujące pokazy na symulatorze dotyczące zagrożeń pożarowych  w budynku mieszkalnym oraz poznały zasady ewakuacji.  Dzieci zapoznały się również z filmami edukacyjnymi utrwalającymi  ich wiadomości oraz odpowiadały na pytania.  Podczas wycieczki przedszkolaki obejrzały również samochody strażackie  i ich wyposażenie. Dziękujemy bardzo strażakom za miłe przyjęcie oraz wiele pożytecznej wiedzy, która mamy nadzieję wpłynie na wzrost świadomości dzieci w zakresie bezpiecznego zachowania, unikania zagrożeń oraz właściwego  reagowania w razie potrzeby.

 

E.B.

 

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności