Dziś jest wtorek, 16.07.2024, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Sześciolatki w Grodźcu

Sześciolatki w Grodźcu

Przedszkolaki na platformie widokowej

1 i 12 czerwca dzieci 6-letnie z grup VI, VII i VIII wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej w Grodźcu, której celem jest prowadzenie edukacji przyrodniczej w sposób przyjemny i praktyczny. Na miejscu czekał na nas przewodnik – p. Marcin Kliszcz, który przygotował ciekawy i interesujący program wycieczki. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzić Izbę Edukacyjną, w której podążały ścieżką leśną zawierającą okazy różnorodnych dziko żyjących zwierząt, mogły posłuchać odgłosów poszczególnych zwierząt oraz ciekawostek dotyczących życia i sposobu odżywiania niektórych z nich. Przyglądały się również zwierzętom żyjącym w zagrodzie, takim jak: bocian, daniele, dziki, jelenie, zające oraz podziwiały krajobraz leśny z platformy widokowej. Prowadziły także obserwację roślinności leśnej podczas spaceru po lesie. Na dzieci czekało również ognisko, na którym upieczono kiełbaski, a następnie odpoczynek w Chacie Grodzieckiej i zabawy ruchowe na placu zabaw. Na koniec dzieci mogły z bliska zobaczyć makietę kopalni węgla brunatnego. Przedszkolaki oprócz wysłuchania ciekawych informacji mogły również obserwować z bliska ekosystem leśny, który jest bogaty w roślinność oraz dzikie zwierzęta. Takiego rodzaju zajęcia zawsze dostarczają wielu wrażeń, radości oraz kształtują pożądane zachowania w stosunku do świata roślin oraz zwierząt.

E. Cz.

zdjęcia: grupa VI i VII

           grupa VIII


Pozostałe aktualności