Dziś jest niedziela, 07.08.2022, imieniny Doroty, Kajetana
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » SZEŚCIOLATKI W GRODŹCU – grupa VII i VIII

SZEŚCIOLATKI W GRODŹCU – grupa VII i VIII

Dzieci z gr. VII i VIII przed Chata Grodziecka.

15 czerwca 2022r. dzieci z grupy VII i VIII wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej w Grodźcu. Przewodnikiem sześciolatków była p. Anna Cicha, która podczas spaceru przybliżyła im wiele zagadnień dot. ekosystemu leśnego. Dzieci miały okazję zaobserwować zwierzęta żyjące w zagrodzie wolnościowej, podziwiały też krajobraz leśny z platformy widokowej. Podczas zwiedzania Izby Edukacyjnej sześciolatki obejrzały ekspozycję zwierząt żyjących w naszych lasach, na łąkach i nad morzem oraz słuchały odgłosów zwierząt. Mali turyści odpoczywali w Chacie Grodzieckiej – posilając się pieczonymi kiełbaskami i słodkimi bułkami, korzystali też z placu zabaw. Podczas pobytu w ośrodku przedszkolaki ochoczo wzięły udział w III edycji ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych „SprzątaMy” zainaugurowanej tego samego dnia przez parę prezydencką na terenie Nadleśnictwa Skierniewice. Jak pokazuje doświadczenie apele o nieśmiecenie i wychodzenie z podobnymi inicjatywami jest wciąż potrzebne. Dzieci zaopatrzone w rękawiczki ochronne z entuzjazmem zbierały zauważone podczas spaceru śmieci. Wycieczka oprócz walorów rekreacyjnych spełniła również misję edukacyjną – dzieci wzbogaciły swoją wiedzę i doświadczenia, poszerzyły zasób słownictwa. Kontakt z naturą zapewne zwiększył ich wrażliwość na przyrodę a udział w w/w akcji świadomość ekologiczną.

E.B.

zdjęcia: grupa VII