Dziś jest piątek, 24.06.2022, imieniny Jana, Danuty
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

Prace plastyczne dzieci z grupy VIII (1)

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia dzieci 6 letnie brały udział w różnorodnych działaniach mających na celu uświadomienie wpływu klimatu na zdrowie ludzi, potrzebę ochrony środowiska i dbałości o zdrowie. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „Nasza planeta, nasze zdrowie”.
Ponad 90% ludzi oddycha niezdrowym powietrzem, skażonym zanieczyszczeniami pochodzącymi ze spalania paliw kopalnych a ekstremalne zjawiska pogodowe i niedobór wody powodują przemieszczanie się ludzi i zmianę warunków ich życia.
Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach dydaktycznych, w tematycznych zabawach językowych i ruchowych, śpiewały piosenki o tematyce zdrowotnej oraz wykonały wiele prac plastyczno – technicznych. Ponadto dzieci z grupy VII spotkały się z panią pielęgniarką i dowiedziały się wielu bardzo ważnych informacji na temat dbałości o zdrowie. Sześciolatki  grupy VIII odwiedziły aptekę, by z bliska poznać pracę pań farmaceutek, wygląd i wyposażenie apteki.
Podjęte działania przyczyniły się do promocji wśród przedszkolaków zdrowego stylu życia i dbałości o naszą planetę.
         
                                                                                                                            

K.I

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności