Dziś jest poniedziałek, 23.05.2022, imieniny Iwony, Emilii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

20211202_074608

W ramach współpracy z sanepidem 18 listopada 2021 w grupach dzieci 6 letnich zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których dzieci zostały zapoznane z negatywnymi skutkami palenia papierosów. Poprzez różnorodne aktywności  przedszkolaki dowiedziały się, że palenie szkodzi zdrowiu, jak wiele trujących substancji zawiera dym papierosowy i sam papieros oraz co to jest bierne palenie. Obejrzały także prezentację multimedialną „Palenie szkodzi” i  wykonywały ćwiczenia oddechowe. Nie zabrakło zajęć muzycznych i plastyczno – technicznych nawiązujących do tematyki związanej z paleniem papierosów. Na zakończenie zostało zorganizowanie spotkanie z pielęgniarką, celem spotkania było promowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie.

K.I.

materiały PSSE Turek


Pozostałe aktualności