Dziś jest poniedziałek, 28.11.2022, imieniny Zdzisława, Lesława
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2022

SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2022

Usmiechniete maluszki z workiem zebranych odpadow.

Już po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola włączyły się w ogólnopolską akcję Sprzątanie Świata – Polska 2022, która przypada w trzeci weekend września. Tegoroczna, już 29 edycja przebiegała pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze!”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem zwiększającej się liczby śmieci zarówno w gospodarstwach domowych jak i tych porzuconych w naturze. Przedszkolakom nieobce są zagadnienia ekologii i zasady dbania o środowisko. We wszystkich grupach odbyły się rozmowy, zajęcia i zabawy przypominające o tym jak dbać o naszą planetę. Natomiast dzieci z grup starszych zaopatrzone w rękawiczki ochronne wyruszyły posprzątać okolice przedszkola. Mamy nadzieję, że udział w akcji ukształtuje pozytywne nawyki u dzieci oraz uświadomi wszystkim, że stan środowiska naturalnego zależy od człowieka.

E.B.

zdjęcia: grupa I