Dziś jest poniedziałek, 28.11.2022, imieniny Zdzisława, Lesława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

Dzieci z gr. VII i p. strazak

W maju dzieci z grupy VI, VII i VIII spotkały się ze strażakiem z OSP w Malanowie - p. A. Janiak. Wystąpiła ona w roli eksperta w ramach realizowanego w w/w grupach programu „Pierwsza pomoc i przedszkolaki”. Dzieci pogłębiły wiadomości i umiejętności jakie zdobyły w trakcie realizacji programu. Pani strażak zapoznała je z prawidłowym sposobem alarmowania, podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w czasie udzielania pierwszej pomocy, kolejnością wykonywania czynności podczas ratowania poszkodowanego. Przedszkolaki miały okazję przećwiczyć wykonywanie prostych czynności ratowniczych oraz umiejętność rozmowy z dyspozytorem numeru alarmowego. Ponadto p. Alicja przybliżyła dzieciom zawód strażaka oraz zwróciła uwagę na znaczenie rozwagi i dbania o własne bezpieczeństwo. Dziękujemy za poświęcony czas i cenne wskazówki z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

E.B.

zdjęcia: grupa VI i VIII

            grupa VII


Pozostałe aktualności