Dziś jest niedziela, 29.01.2023, imieniny Franciszka, Zdzisława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » SPOTKANIE Z PISARZEM WIESŁAWEM DRABIKIEM – gr. V, VI, VII, VIII

SPOTKANIE Z PISARZEM WIESŁAWEM DRABIKIEM – gr. V, VI, VII, VIII

Dzieci wreczyly prezent p. Drabikowi

W czwartek 29 września dzieci z grup V, VI, VII i VIII spotkały się z pisarzem Wiesławem Drabikiem. Spotkanie zbiegło się z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Pan Wiesław Drabik przygodę z pisarstwem rozpoczął 25 lat temu, tworząc wiersz dla swojej córki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem słuchały opowieści o powstaniu kolejnych książek. Pisarz jest właścicielem kotki Frotki i autorem ponad 250 bajek i wierszy dla dzieci ukazujących się od 1995 roku. Najbardziej znane książeczki „Bajki o Smoku i Kraku”, „Awantura na podwórku”, seria książek o zwierzętach oraz wierszowane adaptacje tradycyjnych bajek. Jest ilustratorem wielu swoich książeczek, ale nie tylko – ilustrował również część książek o bardzo lubianym przez dzieci Franklinie. Pan Wiesław to wspaniały gawędziarz sypiący rymami jak z rękawa. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu: rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania, z wielkim zaangażowaniem słuchały opowieści. Najbardziej aktywne zostały nagrodzone naklejkami i książkami z autografem.

                                                                                                               Małgorzata Muszyńska

 

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności