Dziś jest środa, 19.06.2024, imieniny Gerwazego, Protazego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „Sportowo i kolorowo” - zajęcia ruchowe z udziałem rodziców w naszym przedszkolu

„Sportowo i kolorowo” - zajęcia ruchowe z udziałem rodziców w naszym przedszkolu

dzieci pokonuja tor przeszkod

W ostatnim czasie we wszystkich grupach wiekowych odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci i rodziców pod hasłem „Sportowo i kolorowo”. Zabawy sportowe prowadzone były metodą W. Sherborne oraz pedagogiki zabawy Klanza. Celem spotkań było: kształtowanie świadomości własnego ciała w przestrzeni oraz umiejętności dzielenia przestrzeni i nawiązywania kontaktu z innymi, wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch, kontakt emocjonalny i wzrokowy, kształtowanie poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie, rozwijanie zaufania do partnera, zapoznanie   z elementami ćwiczeń ruchowych wg metody Ruchu Rozwijającego  W. Sherborne, zaznajomienie z wpływem ćwiczeń gimnastycznych na zdrowie, motywowanie do dbałości o sprawność fizyczną, pogłębienie więzi, relacji rodzinnych, czerpanie radości ze wspólnej zabawy, nawiązanie kontaktów między rodzicami, zachęcenie ich do wspólnej zabawy z dzieckiem. Serdecznie dziękuje rodzicom oraz dzieciom za aktywne uczestnictwo w zajęciach i miło spędzony czas.

A.D.

zdjęcia: grupa VIII

              grupa IV

              grupa VI

              grupa III

              grupa VII

              grupa I

              grupa II


Pozostałe aktualności