Dziś jest środa, 21.02.2024, imieniny Eleonory, Kiejstuta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „Sówki” są ciekawe świata - podsumowanie projektów

„Sówki” są ciekawe świata - podsumowanie projektów

Pan Janusz prezentuje beben

W drugim półroczu dzieci z grupy II „ Sówki” realizowały kilka projektów edukacyjnych:
1.    „Eksperymentujemy”
2.    „ Poznajemy różne zawody”
3.    „ Z muzyką na Ty”
Podczas realizacji pierwszego projektu „Eksperymentujemy” dzieci wcieliły się w rolę małych naukowców i wykonały kilka interesujących eksperymentów: elektryzowanie ciał, wulkan, doświadczenia z wodą(co pływa, a co tonie), wędrująca woda, farbowanie liści kapusty, kolorowa tęcza na talerzu, dmuchanie balona bez dmuchania,kolorowy ryż, mieszanie różnych cieczy itp. Dzięki takim zajęciom dzieci pobudzały ciekawość poznawczą, stawiały pytania i kształtowały umiejętność wyciągania wniosków.
Podczas drugiego projektu dzieci miały okazję poznać ciekawe zawody. Dzieci są ciekawe świata, interesują się pracą zawodową członków swojej rodziny dlatego miały okazję bliżej poznać pracę kucharza, lekarza, strażaka, fryzjera czy piekarza. Niestety z uwagi na panujące wtedy obostrzenia związane z pandemią nie mogliśmy odwiedzić miejsc pracy rodziców ani zaprosić gości, aby jeszcze lepiej wzbogacić zajęcia. Dlatego do utrwalania  wiedzy wykorzystane zostały zabawy dydaktyczne, tematyczne oraz ruchowe. Zajęcia urozmaicone były również pomocami dydaktycznymi, opowiadaniami, ilustracjami oraz przyrządami związanymi z danym zawodem.
W czerwcu realizowaliśmy ostatni projekt  „ Z muzyką na Ty” dzięki któremu dzieci rozwijały zainteresowania muzyczne, poznały zapis muzyczny: pięciolinia, klucz wiolinowy i basowy, nuty;rozwijały umiejętności śpiewania, odróżniały głos męski od żeńskiego w śpiewie solo i chóralnym. Kształtowały wrażliwość na zmianę tempa, dynamiki, wysokość  dźwięku. Dzieci poznały wygląd i sposób gry na wybranych instrumentach muzycznych. Dzięki uprzejmości pana Janusza Czerniaka z zespołu ludowego Tradycja poznały sposób gry na bębnie basowym i talerzu altowym. Starsza koleżanka Małgosia Misiek, która uczy się w szkole muzycznej w Turku, zaprezentowała grę na skrzypach. Podczas zajęć dzieci poznały również sposób gry na keyboardzie. Dzieci miały również możliwość przyniesienia z domu swoich instrumentów muzycznych i grania na nich.Tego typu zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci.
Dzięki realizacji projektów dzieci uczą się kreatywności, rozwijają swoje zainteresowania oraz lepiej poznają świat.

A.D.M

 

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności