Dziś jest niedziela, 07.08.2022, imieniny Doroty, Kajetana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » PRZEGLĄD PLASTYCZNY "DEKLARUJĘ – NIE PALĘ” - grupa VI i VII

PRZEGLĄD PLASTYCZNY "DEKLARUJĘ – NIE PALĘ” - grupa VI i VII

dzieci ustawione w grupie trzymaja w rekach dyplomy za udzial w Przegladzie Plastycznym Deklaruje - nie pale

W bieżącym roku szkolnym dzieci z grup VI i VII realizowały  rekomendowane przez Sanepid programy, które propagowały życie bez dymu papierosowego. W związku z tym w naszym przedszkolu dzieci i rodzice najstarszych grup zostali zaproszeni do Przeglądu Plastycznego „Deklaruję – nie palę” związanego z odbywającym się 31 maja Światowym Dniem Bez Papierosa . Zarówno dzieci, jak i rodzice bardzo zaangażowali się w to zadanie i dzięki temu powstała wystawa prac plastycznych oraz haseł antynikotynowych. Serdecznie dziękujemy za liczny udział w Przeglądzie. Mamy nadzieję, że przyczynił się on do wzbogacenia wiedzy na temat szkodliwości palenia tytoniu, w tym również wdychania dymu przez nasze dzieci – tzw. biernego palenia. O konsekwencjach zatruwania papierosami organizmu mówiła również przygotowana dla rodziców i wywieszona w szatni gazetka. Pamiętajmy, że zdrowie mamy tylko jedno, a paląc papierosy szkodzimy nie tylko sobie, ale również naszym najbliższym, w tym dzieciom.

Małgorzata Muszyńska

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności