Dziś jest sobota, 15.06.2024, imieniny Jolanty, Wita
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Przedszkolaki z grup IV i VI w straży

Przedszkolaki z grup IV i VI w straży

wizyta przedszkolakow w PPSP i KPP (11)

25 kwietnia dzieci z grup Sówki i Kotki wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, by bliżej poznać zawód strażaka oraz policjanta. Na miejscu przywitał nas mł. kpt. Jarosław Kołuda, który przeprowadził w sali edukacyjnej Ognik zajęcia dotyczące zasad bezpieczeństwa w domu. Dzieci omówiły kolejno sytuacje niebezpieczne oraz sposoby reagowania i wzywania pomocy. Mogły również przymierzyć strażackie stroje i hełmy oraz wsiąść do wozu strażackiego. Kolejną atrakcją było spotkanie z policjantkami Komendy Powiatowej Policji – p. asp. Marzeną Kwaśną oraz p. asp. Joanną Wypchło, które przypomniały zasady bezpieczeństwa na drodze, w domu i w przedszkolu. Przedszkolaki mogły również zobaczyć auta policyjne i wczuć się w role policjantów siedząc za kierownicą pojazdu. Na koniec przyglądały się przygotowaniu strażaków do wyjazdu na akcję i zwiedziły ogromy garaż pełen specjalistycznych pojazdów.Dziękujemy za miłe spotkanie obfitujące w cenne informacje oraz niezapomniane wrażenia.

 E.Cz.

zdjęcia: grupa IV

            grupa VI

  

 

 


Pozostałe aktualności