Dziś jest piątek, 24.06.2022, imieniny Jana, Danuty
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » W MUZEUM – grupa VI i VII

W MUZEUM – grupa VI i VII

Dzieci z gr. VII na wystawie astronomicznej.

We wtorek 10 maja 2022r. dzieci z grupy VI i VII odwiedziły Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera w Turku. Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę z dziedziny astronomii oglądając wystawę „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych”.  Podziwiały m.in. dawne lunety, zegar słoneczny. Miały również niepowtarzalną okazję obserwować księżyc i gwiazdy przez lunety.  Ponadto dzieci  zwiedziły wystawy stałe: archeologiczną prezentującą eksponaty pochodzące z pobliskich odkrywek węgla brunatnego; przyrodniczą, na którą składają się kości zwierząt epoki lodowcowej; oryginalne projekty do polichromii i witraży autorstwa Józefa Mehoffera wybitnego krakowskiego artysty, ucznia Jana Matejki oraz tkacką – nawiązującą do dziewiętnastowiecznych tradycji miasta. Przewodnikami dzieci byli: p. Bartosz Stachowiak i p. Marta Baraniecka, którzy w przystępny i ciekawy sposób zapoznali je z muzealnymi eksponatami. Przedszkolaki wykazywały duże zainteresowanie poszczególnymi wystawami, zwłaszcza, że była to ich pierwsza wizyta w muzeum. Szczególnie zaintrygowało je wyposażenie dawnych izb, akcesoria zawodów oraz kości zwierząt czwartorzędowych. Dziękujemy pracownikom muzeum za miłe przyjęcie i przekazaną wiedzę. To było niezapomniane doświadczenie i ciekawa lekcja historii. 

 

E.B.

zdjęcia: grupa VII


Pozostałe aktualności