Dziś jest sobota, 23.09.2023, imieniny Bogusława, Tekli
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Przedszkolaki w konkursie pożarniczym

Przedszkolaki w konkursie pożarniczym

Dzieci z Gminnego Przedszkola w Malanowie podczas wreczenia nagrod w konkursie pozarniczym

Corocznie dzieci z grup starszych naszego przedszkola biorą udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Zapobiegajmy pożarom”. Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Zarządy Oddziałów Związku przy współpracy z innymi instytucjami i organizacjami. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacją w zakresie ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa i ekologii, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz propagowaniem pozytywnych postaw społecznych a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych. Tegoroczna tematyka konkursu dotyczyła udziału straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, działaniach związanych z przeciwdziałaniem, zwalczaniem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych oraz ratownictwa specjalistycznego a także: ćwiczeniach, szkoleniach, zawodach, działalności prewencyjnej, wychowawczej, kulturalnej, historycznej. Uczestnikami konkursu na etapie gminnym byli: Laura Ogrodowczyk – gr. V, Antoni Gruszczyński – gr. VI, Gabriela Dróżdż i Franciszek Jóźwiak – gr. VII, Amelia Kałuża i Gabriela Hoch – gr. VIII. 24 marca odbyło się podsumowanie konkursu, laureatami zostali Antoni Gruszczyński – gr. VI, który zajął I miejsce oraz Gabriela Dróżdż z gr. VII, która zajęła II miejsce w konkursie plastycznym. Wszystkim uczestnikom oraz nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

E.Cz.

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności