Dziś jest wtorek, 16.07.2024, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Przedszkolaki przeciwko paleniu papierosów – grupa VI, VII i VIII

Przedszkolaki przeciwko paleniu papierosów – grupa VI, VII i VIII

pamiatkowe zdjecie ze Swiatowego Dnia bez Tytoniu

Każdego roku, 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu, co jest znakomitą okazją do zwrócenia uwagi całemu światu na powszechność palenia papierosów oraz jego negatywne skutki zdrowotne. Również nasze przedszkole poprzez realizację programów zdrowotnych we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Turku nie zostało obojętne w tej sprawie. W środę, 29 maja dzieci z grupy VI, VII i VIII utrwaliły sobie wcześniej zdobyte informacje, które zdobyły podczas realizacji programu „Czyste powietrze wokół nas”. Tego dnia zorganizowano też w tych grupach zajęcia edukacyjne oparte na pogadankach, oglądaniu filmów edukacyjnych, własnoręcznym wykonaniu znaczków „Zakaz palenia”, plakatów. Przeprowadzono również quizy na temat złych nawyków i nałogów dorosłych. Na podsumowanie całego przedsięwzięcia wybraliśmy się z transparentem na uliczny happening, aby wierszykami i okrzykami uświadomić mieszkańcom Malanowa szkodliwość palenia papierosów. Miejmy nadzieję, że nasze działania chociaż w małym stopniu wpłyną na niektórych dorosłych i zachęcą ich do rzucenia palenia oraz zaprzestania zatruwania dzieci i przede wszystkim siebie.

E.W.

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności