Dziś jest poniedziałek, 23.05.2022, imieniny Iwony, Emilii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ZASADY RUCHU DROGOWEGO

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ZASADY RUCHU DROGOWEGO

Dzieci w towarzystie policjanta przechodza przez jezdnie

Przedszkolaki poznają elementarne zasady  zasady  ruchu drogowego. Podczas zabaw i zajęć dydaktycznych uczą się bezpiecznego zachowania na ulicy, podczas podróży, wobec osób nieznajomych. 5 i 12 października dzieci miały okazję sprawdzić swoje wiadomości w praktyce. W tych dniach odbyły się wycieczki na skrzyżowanie w towarzystwie policjantów p. Kingi Majcherek oraz p. Krzysztofa Aleksanderka. Dzieci obserwowały znaki pionowe, poziome, ruch pojazdów oraz uczyły się korzystać z sygnalizacji świetlnej. Podczas spotkania utrwaliły znajomość numerów telefonów alarmowych.  Miały też okazję z bliska przyjrzeć się mundurom policyjnym a także obejrzeć radiowóz. Swoją wiedzę dzieci wykorzystywały  w salach podczas zabaw w ruch uliczny. Wykonywały prace plastyczne, makiety skrzyżowania, znaki drogowe,  uczyły się wierszy i piosenek z zakresu bezpieczeństwa.  Mamy nadzieję, że działania te zwiększą świadomość dzieci jako użytkowników dróg oraz pozytywnie wpłyną na ich zachowanie. Dziękujemy serdecznie policjantom z KPP w Turku za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. 

E.B

zdjęcia:  grupa III

             grupa V

             grupa VII

             grupa IV, VI, VIII


Pozostałe aktualności