Dziś jest wtorek, 16.07.2024, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Program edukacji muzycznej „Przygody nutek na pięciolinii”

Program edukacji muzycznej „Przygody nutek na pięciolinii”

Przygody nutek na pieciolini, dzieci poznaja wartosci rytmiczne (12)

Zajęcia muzyczne wśród przedszkolaków cieszą się zawsze wielkim zainteresowaniem. Aktywne uczestnictwo dziecka w takich zajęciach jest wspaniałą zabawą, daje zadowolenie, radość i satysfakcję, pomaga w budowaniu pozytywnego obrazu własnego „Ja”. Dlatego też obserwując zainteresowanie dzieci muzyką i jej różnorodnymi elementami – od śpiewu, poprzez taniec, spontaniczne muzykowanie na instrumentach, aż do aktywnego słuchania muzyki klasycznej – powstał zamysł opracowania własnego programu „ Przygody nutek na pięciolinii” który realizowałam w grupie IV w ciągu całego roku szkolnego. Głównym założeniem programu było dostarczenie dzieciom radości płynącej z kontaktu z muzyką. Stwarzanie warunków do kształtowania ekspresji i twórczej postawy. Rozwijanie wyobraźni muzycznej i wyzwalanie uczuć i myśli za pomocą ruchu i śpiewu. Dzieci poznały życie i twórczość F. Chopina, budowę klawiatury pianina, a także poznały nuty tj. gamę c-dur, czym jest pięciolinia, klucz wiolinowy. Dowiedziały się jakie są wartości rytmiczne: cała nuta, pół nuta, ćwierć nuta oraz podejmowały próby gry na syntezatorze co dostarczało im najwięcej satysfakcji. Realizacja programu dostarczyła dzieciom wiele radości, zaspokajała potrzebę ruchu dziecka oraz kształtowała pożądane cechy tj. wiara w siebie, pozytywne nastawienie, oraz chęć odnoszenia sukcesów.

A.D.M.

zdjęcia: galeria

 

 


Pozostałe aktualności