Dziś jest środa, 19.06.2024, imieniny Gerwazego, Protazego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Poznajemy zawód strażaka i policjanta – grupa III i IX

Poznajemy zawód strażaka i policjanta – grupa III i IX

Uczestnicy wycieczki na tle wozu strazackiego.

17 kwietnia 2024 r. dzieci  z grupy III i IX w ramach realizacji programu preorientacji zawodowej „Kim zostanę, gdy dorosnę?” wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Czterolatki uczestniczyły w interesujących zajęciach w Sali edukacyjnej „OGNIK”. Z zaciekawieniem obejrzały pokazy na symulatorze dotyczące zagrożeń pożarowych w budynku mieszkalnym oraz filmy edukacyjne. Dowiedziały się jak zapobiegać pożarom, bezpiecznie użytkować domowe urządzenia elektryczne, wezwać pomoc, właściwie zachować się w różnych sytuacjach. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć z bliska wozy strażackie i ich wyposażenie, poznać pracę strażaka zawodowego. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość przebrania się w stroje, w których mogły poczuć się jak strażacy, a także mierzenie prawdziwego hełmu. Podczas wycieczki „Niedźwiadki” i „Pszczółki” uczestniczyły również w spotkaniu z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Turku. Pani Marzena Kwaśna omówiła z przedszkolakami najważniejsze zasady bezpieczeństwa dotyczące ruchu, drogowego, bezpiecznego podróżowania, kontaktów z osobami nieznajomymi. Podczas zajęć o charakterze pogadanki dzieci utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych. Nauczyły się też jak reagować podczas ataku psa ćwicząc przyjmowanie tzw. pozycji „żółwika”. Czterolatki z uwagą słuchały oraz odpowiadały na pytania. Dziękujemy bardzo p. strażakom i p. policjantce za miłe przyjęcie oraz wiele pożytecznej wiedzy, która mamy nadzieję wpłynie na wzrost świadomości dzieci w zakresie bezpiecznego zachowania, unikania zagrożeń oraz właściwego reagowania w razie potrzeby.

 

E.B.

zdjęcia: grupa IX

             grupa III


Pozostałe aktualności