Dziś jest sobota, 15.06.2024, imieniny Jolanty, Wita
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Poznajemy zawód fryzjera - grupa I

Poznajemy zawód fryzjera - grupa I

Maluszki z pania fryzjerka.

Dzieci z grupy I – „Niedźwiadki” w ramach tematyki kompleksowej: „Każdy zawód jest ważny” utrwalały nazwy i charakterystyczne cechy różnych zawodów oraz wykonały wspólnie prace plastyczne „W salonie fryzjerskim”. W poniedziałek 13 marca 2023 r. maluszki odwiedziła mama Lenki, która jest fryzjerką. Opowiedziała ona dzieciom na czym polega praca w tym zawodzie. Pani Beata pokazała trzylatkom różne narzędzia i przybory, które na co dzień wykorzystuje w swojej pracy. Dzieci z uwagą słuchały jak pani fryzjerka opowiada i prezentuje zastosowanie fartuszka, szczotek, nożyczek, palety kolorów farb do włosów, suszarki, wałków, gumek itp. Przedszkolaki próbowały również samodzielnie uczesać modele treningowe. Podczas wizyty pani fryzjerka wykonała chętnym dzieciom ciekawe fryzury. Serdecznie dziękujemy mamie Lenki za poświęcony czas i przybliżenie maluszkom zawodu fryzjera.

 E.B.

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności