Dziś jest piątek, 30.10.2020, imieniny Zenobii, Przemysława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » SPOTKANIE Z PANIĄ INTENDENT - grupa VI

SPOTKANIE Z PANIĄ INTENDENT - grupa VI

SPOTKANIE Z PANIĄ INTENDENT - grupa VI

W ramach realizowanego w grupie „Wiewiórki” programu „Ze zdrowym żywieniem za pan brat od przedszkolnych lat” w dniu 6 marca odwiedziła nas pani Renata pełniąca w naszym przedszkolu funkcję intendenta. Nasz gość w interesujący sposób przybliżył dzieciom charakter swojej pracy związanej przede wszystkim z układaniem jadłospisów i dbaniu codziennie o dostarczanie zdrowych i świeżych produktów do przedszkolnej kuchni. Pani intendent podkreśliła, że nasze posiłki są urozmaicone, bogate w warzywa, owoce, produkty mleczne i witaminy, które mają duże znaczenie dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dzieci. Podczas spotkania przeczytała przedszkolakom bajkę o smutnym królestwie, któremu brakowało do życia witamin, omówiła z nimi piramidę żywienia, a także przeprowadziła zabawy dydaktyczne oraz quiz dotyczący ich wiedzy na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia. Na koniec służyła swoją radą w tworzeniu przykładowych zdrowych jadłospisów na cały dzień. Bardzo dziękujemy pani Renatce za przyjęcie zaproszenia i poświęcony nam czas.
                                                                                                                                 

Edyta Wasik

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności