Dziś jest niedziela, 29.01.2023, imieniny Franciszka, Zdzisława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » PODSUMOWANIE PROGRAMU EKOLOGICZNEGO W GRUPIE V

PODSUMOWANIE PROGRAMU EKOLOGICZNEGO W GRUPIE V

Dzieci maluja prace pt. Nasza natura

Przez cały rok szkolny dzieci z grupy V realizowały program ekologiczny pt. „Z ekologią za pan brat i wnet lepszy będzie świat”, którego jednym z wielu celów było rozbudzenie zainteresowania otaczającą przyrodą, jej pięknem oraz zwrócenie uwagi na potrzebę wspólnego zaangażowania w działania na rzecz środowiska naturalnego. Program składał się z 10 bloków tematycznych, które w poszczególnych miesiącach przybliżały dzieciom inne zagadnienia: Szanujemy zieleń, Dbamy o zwierzęta (miesiąc dobroci dla zwierząt), Dbamy o bezpieczeństwo własne i innych, Segregujemy odpady, Poddajemy śmieci recyklingowi, Sadzimy i pielęgnujemy rośliny, Oszczędzamy energię elektryczną, Oszczędzamy wodę, Nie zanieczyszczamy środowiska naturalnego, Aktywnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Przedszkolaki w trakcie realizacji tego programu obserwowały, prowadziły doświadczenia, badały, wyciągały wnioski. Podsumowaniem naszych działań był quiz ekologiczny, który dzieci zdały celująco. Warto zacząć nauczanie ekologii jak najwcześniej, modelując tym samym dobre nawyki od najmłodszych lat.


E. Cz.

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności