Dziś jest niedziela, 07.08.2022, imieniny Doroty, Kajetana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO „Z DARAMI NATURY ŚWIAT NIE JEST PONURY” – gr. V i X

PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO „Z DARAMI NATURY ŚWIAT NIE JEST PONURY” – gr. V i X

Zdjecie grupowe z wiankami z lisci

Dzieci z gr. V i X wzięły udział w ogólnopolskim projekcie o charakterze ekologiczno– plastycznym, którego celem było kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste. W ciągu całego roku dzieci realizowały ciekawe zadania, podczas których pogłębiały wiedzę, rozbudzały pomysłowość, rozwijały różne umiejętności. Oto działania wykonane przez dzieci:  Kółko i krzyżyk, Nakrętkowe gry,  Bąbelkowe działa sztuki,  Zielnik, Plastikowa butelka w coś niezwykłego zaklęta, Karton i jego drugie życie, Teatr z natury, Przyrodnicze obrazki, Zabawy z przyrodniczym pędzlem, Kasztanowy zawrót głowy, Pan Patyk,  Rolka po papierze na spacer się wybierze, Litery z natury,  Ekodomki, Wesoła skarpeta/rękawiczka, Ekokultura - zbiórka żywności dla zwierząt, Worek inspiracji. Zadania te cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i wykonywane były z pełnym zaangażowaniem. Mamy nadzieję, że realizacja takich projektów rozwinie u dzieci wyobraźnię, pomysłowość, kreatywność i pokaże, że można bawić się i odkrywać świat na wiele sposobów.

 

E. Cz.

zdjęcia: grupa V

              grupa X

           


Pozostałe aktualności