Dziś jest poniedziałek, 23.05.2022, imieniny Iwony, Emilii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – gr. IV i X

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – gr. IV i X

UROCZYSTOSC PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA

„Pasowanie na przedszkolaka” to pierwsza i jakże wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które po raz pierwszy rozpoczyna swoją przygodę z edukacją. Z powodu pandemii Covid -19 uroczystość odbyła się bez udziału Rodziców.
W dniach 30.11.2021 oraz 2.12.2021 roku w Gminnym Przedszkolu w Malanowie dzieci z grupy  IV „Zajączki” oraz z oddziału zamiejscowego w Dziadowicach z grupy X „Jeżyki” oficjalnie zostały  przyjęte do grona przedszkolaków. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale dzieci trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły. Po części artystycznej, dzieci złożyły ślubowanie, w którym obiecały: o przyrodzie pamiętać, chronić drzewa i zwierzęta, radość i dumę rodzicom przynosić, dobrze się uczyć, nigdy nie psocić, wyrosnąć na zucha i przedszkolaka mądrego. Następnie Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”.
Nie zabrakło  dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców z pewnością powód do dumy  i zadowolenia ze swoich pociech.


A.    Dembińska
M.  Dewicka-Glapa

zdjęcia: grupa X

               grupa IV


Pozostałe aktualności