Dziś jest niedziela, 29.01.2023, imieniny Franciszka, Zdzisława
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH – WYJŚCIE NA CMENTARZ gr. IV, V i VI

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH – WYJŚCIE NA CMENTARZ gr. IV, V i VI

dzieci stawiaja znicze na grobie

Okres przed świętem zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla nich. Taki też właśnie cel przyświecał wycieczce dzieciom z grupy IV, V i VI.Podczas pobytu na cmentarzu przedszkolaki mogły w ciszy i zadumie posłuchać opowieści na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza i tym samym oddać hołd poległym, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny. Dzieci odwiedziły również groby zmarłych pracownikach przedszkola. Wychowankowie dowiedzieli się także, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. To była jedna z ważniejszych lekcji wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która z pewnością pozostanie w pamięci dzieci.

A.    Dembińska