Dziś jest niedziela, 29.01.2023, imieniny Franciszka, Zdzisława
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » OWOCOWO I WARZYWNIE W PRZEDSZKOLU

OWOCOWO I WARZYWNIE W PRZEDSZKOLU

Maluszki zjadaja samodzielnie ulozone kompozycje z owocow.

Corocznie w przedszkolu podkreśla się znaczenie spożywania owoców i warzyw dla naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Zachętą do tego jest stwarzanie w grupach kącików owocowo – warzywnych w trakcie realizacji tematyki kompleksowej związanej z darami jesieni. Z zebranych owoców i warzyw przedszkolaki wykonywały: soki, kompoty, sałatki, szaszłyki, kanapki; rozpoznawały dary sadu i ogrodu za pomocą dotyku i smaku. Oprócz mnóstwa dobrej zabawy, zdobywania nowych wiadomości i umiejętności dzieci utrwalają dzięki takim działaniom dobre nawyki żywieniowe oraz przełamują lęk przed nowymi smakami oraz potrawami.

E.Cz.

zdjęcia: grupa VI