Dziś jest wtorek, 16.07.2024, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Kreatywna Matematyka” w gr. IV i V

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Kreatywna Matematyka” w gr. IV i V

Projekt kreatywna matamatyka (5)

W roku szkolnym 2023/24 przedszkolaki z gr. IV i V realizowały Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Kreatywna Matematyka” pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki, którego celem było innowacyjne i pomysłowe podejście do edukacji matematycznej poprzez wielozmysłowe poznawanie świata liczb, figur geometrycznych oraz zagadnień matematycznych. Projekt składał się z ośmiu modułów tj. Matematyka w przyrodzie, Matematyka wokół nas, Geometria ukryta w zabawie, Matematyczne układanki, Sensoryczna matematyka, Matematyczne kodowanie, Matematyka z jajem, Klocki matematyczne. Dzieci bardzo chętnie wykonywały szereg zaproponowanych zadań matematycznych tj. przeliczanie na dostępnym materiale przyrodniczym, kształtowanie umiejętności szeregowania i klasyfikowania przedmiotów, odróżniania figur geometrycznych, ćwiczenia z zakresu terapii integracji sensorycznej, doskonalenie umiejętności nazywania, odróżniania cyfr oraz ich pisania, kodowanie, rozwijanie myślenia przyczynowo- skutkowego, utrwalanie schematu własnego ciała, oraz orientacji w przestrzeni. Tematyka zadań była tak dostosowana do wieku i możliwości dzieci przez co pozwala im na realizację w sposób kreatywny, rozwijający kluczowe kompetencje matematyczne, oraz odkrywający matematykę z zupełnie innej strony.

A. D-M.

 

Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności