Dziś jest piątek, 30.10.2020, imieniny Zenobii, Przemysława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2019r.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2019r.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2019r.

„Wszyscy swoje święto mają , tańczą, skaczą i śpiewają. Przedszkolaki przykład dają i też swoje święto mają”. 20 wrzesień to wspaniała data dla naszych milusińskich. Tego dnia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który został ustanowiony uchwałą sejmu 13 września 2013r. Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka co roku wysyła specjalny list adresowany do polskich przedszkolaków. W naszej placówce dzieci ze wszystkich grup zgromadziły się w piątek w ogrodzie przedszkolnym. Pani dyrektor po powitaniu złożyła najlepsze życzenia z okazji obchodzonego święta. W tym dniu została nadana też nazwa każdej grupie, która zaprezentowała się przed innymi wierszykiem na swój temat. W tym roku grupa I to kotki, grupa II – motylki, grupa III – niedźwiadki, grupa IV – żabki, grupa V – biedronki, grupa VI – wiewiórki, grupa VII – zajączki, grupa VIII – pszczółki i grupa IX – jeże. Następnie dzieci w barwnym korowodzie z ulubionymi maskotkami wyruszyły na marsz po naszej miejscowości. Na zakończenie dnia przedszkolaki otrzymały upominki w postaci książeczek i słodyczy ufundowane przez Radę Rodziców. Ten najważniejszy dzień w życiu przedszkolnym pełen był radości i dobrej zabawy. Wszystkim dzieciom z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka życzymy wielu marzeń, radości i dużo uśmiechu.
                                                                                                             

Małgorzata Przygońska

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności