Dziś jest sobota, 23.09.2023, imieniny Bogusława, Tekli
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „Od nasiona do rośliny” – podsumowanie projektu w gr. VII

„Od nasiona do rośliny” – podsumowanie projektu w gr. VII

Przedszkolaki w przedszkolnym ogrodku zagospodarowuja grzadki

Wiosną możemy obserwować budzącą się do życia przyrodę oraz podziwiać jej piękno. Zanim jednak zobaczymy wiele roślin trzeba je najpierw wyhodować, a później pielęgnować by wyrosły i wydały owoc. W naszej grupie wczesną wiosną rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego „Od nasiona do rośliny” według innowacyjnego programu wychowania przedszkolnego opartego na metodzie projektów. Projekt ten umożliwił dzieciom poznawanie świata przez działanie, doświadczanie, odkrywanie, przeżywanie i dyskutowanie. Dzieci stworzyły „siatkę pytań” oraz „beczę słów”, które posłużyły do szukania odpowiedzi na nurtujące pytania oraz poszerzenie słownictwa dotyczącego przyrody oraz roślin z najbliższego otoczenia. Przy pomocy tablicy multimedialnej przedszkolaki odkrywały kolejne idee projektu: 1. W owocach znajdują się nasiona. 2. Nasiona kiełkują, wyrasta z nich nowa roślina. 3. Pszczoła, przenosząc pyłek, zapyla kwiaty. 4. Z zapylonych kwiatów powstają owoce. 5. Nasiona rozsiewają się w różny sposób. 6. Niektóre zwierzęta pomagają roślinom, inne im szkodzą. Dodatkowo dzieci ćwiczyły pamięć poprzez gry multimedialne typu memory, dopasowywanie oraz poznawały słownictwo tematyczne w j. angielskim. Ponadto w sali stworzyliśmy kącik ogrodnika, gdzie mogliśmy korzystać z fachowej literatury oraz założyliśmy swój własny ogródek na parapecie, a później zagospodarowaliśmy naszą przedszkolną rabatę. By podsumować nasze działania wybraliśmy się po punktu sprzedaży kwiatów i warzyw, który prowadzi mama Natana, by utrwalić wiadomości dotyczące hodowli oraz pielęgnacji roślin. Przedszkolaki z gr. VII mogą pochwalić się dużą wiedzą dotyczącą świata roślin i zwierząt po zrealizowaniu wielu działań, projektów oraz programu edukacyjnego. Śmiało można ich nazwać „Eko-Przedszkolakami”.                                                                                                              

E. Cz.

zdjęcia: galeria
     


Pozostałe aktualności