Dziś jest wtorek, 25.01.2022, imieniny Tatiany, Miłosza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „NAUCZYMY DZIECI, PO CO SEGREGOWAĆ ŚMIECI?” SPOTKANIE Z ŁOSIEM CZYSTOSIEM - gr. I, II, IV, VI, VIII

„NAUCZYMY DZIECI, PO CO SEGREGOWAĆ ŚMIECI?” SPOTKANIE Z ŁOSIEM CZYSTOSIEM - gr. I, II, IV, VI, VIII

usmiechniete dzieci z Losiem Czystosiem (1)

W ramach realizacji zajęć edukacji ekologicznej „Nauczymy dzieci,po co segregować śmieci?” we wtorek 5 października 2021 r. przedszkolaki  z  ul. Parkowej 29, miały okazje gościć Piotra    Szyszkiewicza- specjalistę    ds.    edukacji    i    informacji     Zakładu  Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „ORLI STAW".Spotkanie obfitowało w ciekawe zajęcia edukacyjne w zakresie prawidłowej gospodarki odpadami. Dzieci wysłuchały prezentacji o raz obejrzały bajkę edukacyjną  z której dowiedziały się m.in. jak prawidłowo segregować śmieci oraz jak działa Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”. Nasi wychowankowie mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę w ćwiczeniach praktycznych segregacji odpadów na specjalnie przygotowanych planszach z rysunkami koszy. Wielką niespodzianka  na zakończenie spotkania dla dzieci była możliwość zobaczenia i zrobienia sobie zdjęcia z maskotką  Łosia Czystosia.  Dzieci oraz pracownicy składają serdeczne podziękowanie za poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę teoretyczną i praktyczną.


A.    Dembińska

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności